براساس آمار جدید؛ کرونا ۱۱۷هزار شغل مربوط به فناوری اطلاعات را در آمریکا از بین برد

خرید بک لینک: تازه ترین آمار انتشار یافته توسط دولت آمریکا نشان میدهد حدود ۱۱۷ هزار نفر از افراد شاغل در حوزه فناوری اطلاعات در این کشور شغلشان را از ماه مارس و به دنبال شیوع ویروس کرونا از دست داده اند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از زددی نت، اطلاعاتی که توسط دفتر کار آمریکا انتشار یافته حاکیست در شرایطی که میزان کاهش اشتغال در آمریکا طی ماه های آوریل تا می در برخی از حوزه ها چندان چشم گیر نبوده، اما این کاهش در مشاغل در رابطه با فناوری اطلاعات قابل توجه بوده است.
بر اساس برآوردهای مؤسسه ای جانکو، تا ماه مارس سال ۲۰۲۰ و پیش از همه گیر شدن ویروس کرونا، در مجموع ۳.۶۵۵ میلیون نفر در آمریکا در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده اند که از این افراد ۶۱ درصد در حوزه طراحی محصولات کامپیوتری و خدمات مرتبط، ۱۹ درصد در حوزه مخابرات، ۱۰ درصد در حوزه پردازش داده و خدمات میزبانی و ۱۰ درصد در دیگر حوزه های فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده اند.
اما بررسی دوباره آماری در ماه آوریل نشان داده است که تعداد کل این شاغلین به ۳.۵۳۸ میلیون نفر کاهش یافته است. ای جانکو که قبلاً سال ۲۰۲۰ را سالی پر رونق برای صنعت فناوری اطلاعات دانسته بود، پیشبینی های خودرا تغییر داده و بر این باور است که امسال میلادی در بهترین حالت تنها حدود ۳۵ هزار فرصت شغلی جدید در این بخش خلق خواهد شد.
شرکت مورد اشاره ابراز امیدواری کرده پس از بازگشایی مؤسسات اقتصادی بعد از اتمام سیاست های قرنطینه، اتمام نا آرامی های خیابانی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، استخدام در حوزه آی تی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ رونق بگیرد.
برآوردها حاکیست که بیش از ۸۵ درصد از شاغلان آی تی در آمریکا قادر به دورکاری بدون نیاز به حضور در محل کارشان هستند.

منبع:

دسته‌ها