منطقه ای که دارای پاک ترین هوای کره زمین است شناسایی شد

به گزارش خرید بک لینک محققان آمریکایی منطقه ای با پاک ترین هوا در کره زمین را شناسایی نمودند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از دیلی میل، محققان پاک ترین هوای کره زمین را در اقیانوس منجمد جنوبی در مجاورت سواحل جنوبگان شناسایی کردند؛ چون که این نقطه شامل هیچ گونه آئروسل قابل تشخیص یا ذرات دیگری که توسط انسان تولید می شوند، نیست.
یک تیم تحقیقاتی از دانشمندان دانشگاه ایالتی کلرادو، به رهبری “سونیا کرایدنویز”(Sonia Kreidenweis) به بررسی ذراتی پرداختند که توسط صنایع و فعالیتهای انسانی تولید می شوند.
این محققان بررسی کردند که این ذرات تا چه قدر دور می شوند و به کدام نواحی می رسند؟
برای درک این موضوع، به اقیانوس منجمد جنوبی رفتند و ترکیبات هوا در چندین نقطه این منطقه را بررسی کردند.
این محققان لایه مرزی (بخشی از جو پایین که در تماس مستقیم با سطح اقیانوس است و تا ارتفاع ۱.۲ مایلی اتمسفر هم می رسد) را اندازه گیری کردند.
نمونه های به دست آمده این تیم تحقیقاتی نشان داده است که هیچگونه ذراتی که به آلودگی های انسانی و یا سایر فعالیت ها مربوط می شود، در این منطقه وجود ندارد.
این تیم اطلاعات باد منطقه را با تجزیه و تحلیل هایی از دیگر نمونه های جمع آوری شده از اقیانوس و اتمسفر اطراف محل ترکیب کردند تا منشاء ذرات را ردیابی کنند.
“توماس هیل”(Thomas Hill) محقق دانشگاه کلرادو اظهار کرد، ما توانستیم از باکتری های موجود در هوای اقیانوس منجمد جنوبی بعنوان یک ابزار تشخیصی استفاده نماییم تا به خواص کلیدی اتمسفر پایین پی ببریم.
وی ادامه داد، به نظر می آید که اقیانوس منجد جنوبی یکی از معدود نقاط کره زمین است که تحت تأثیر حداقلی فعالیتهای انسانی قرار گرفته است.
پیش از این در سال ۲۰۱۹ میلادی، محققان پاک ترین هوا را متعلق به “کیپ گریم”(Cape Grim) در تاسمانی دانستند.
این منطقه نزدیک به لبه شمالی اقیانوس منجمد جنوبی است.

دسته‌ها