چین مدعی شد واکسن کرونا تا آخر 2020 عرضه می شود

به گزارش خرید بک لینک یک نهاد دولتی در چین اعلام نمود که واکسن چینی کووید-۱۹ می تواند تا آخر سال میلادی جاری آماده و ارائه شود.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از فوربز، در حالی که کروناویروس جدید تابحال بیشتر از ۶ میلیون نفر را آلوده کرده، حدود ۳۷۰ هزار نفر را کشته و اقتصاد جهانی را ویران کرده است، کشورهای مختلف که درگیر مبارزه با این بیماری هستند، به شدت به دنبال ساخت یک واکسن یا یک درمان برای این بیماری هستند.
چین نخستین کشوری بود که این ویروس در آنجا ظهور کرد و حدودا به تمام دنیا سرایت کرد و به تبع آن، این کشور یکی از کشورهای حاضر در خط مقدم مبارزه با این بیماری و توسعه واکسن آن است.
براساس اعلام یک نهاد دولتی در چین، هم اکنون پنج واکسن در این کشور در حال توسعه و گذراندن آزمایشات هستند که در این میان، دو واکسن بوجود آمده توسط دو شرکت وابسته به دولت چین می تواند تا آخر سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ آماده ارائه شود.
به گزارش رویترز، این دو شرکت، موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان و انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن هستند که آزمایش فاز دوم را برای واکسن های خود شروع کرده اند و تابحال آنها را روی بیشتر از ۲۰۰۰ نفر آزمایش کرده اند.
گفته می شود، خط تولید موسسه محصولات بیولوژیکی پکن قادر خواهد بود با ظرفیت کامل خود، بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دوز واکسن در سال تولید نماید.
در حال حاضر پنج واکسن چینی در حال گذراندن آزمایشات انسانی هستند که بیشتر از هر کشور دیگری در جهان به شمار می آید.
چین جایی است که به نظر می آید ویروس کووید-۱۹ از آنجا منشاء یافته است و سازمان های بهداشتی و گروه های تحقیقاتی و حتی شرکت های خصوصی کوچکتر در این کشور در تلاش هستند تا برای نخستین بار به یک واکسن کووید-۱۹ مؤثر در جهان برسند.
در حالی که “شی جین پینگ” رئیس جمهور چین قول داده است که هرگونه واکسن موفقیت آمیز را با دیگر کشورها به اشتراک بگذارد، طبق گفته بلومبرگ، تولید واکسن در چین در گذشته با مباحث کیفیت تولید و اختلال ایمنی روبرو بوده است.
انتظار چین برای آماده شدن واکسن کووید-۱۹ تا آخر سال ۲۰۲۰ نسبت به برآوردهای قبلی که حداقل یک سال را پیشبینی می کرد، شتابزده به نظر می آید. اما این هفته، “آنتونی فاوسی” مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا اظهار داشت که واکسن کووید-۱۹ با عنایت به صدور مجوز برای آزمایشات سریع واکسن توسط FDA می تواند اوایل ماه نوامبر آماده شود.
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون بیشتر از ۱۰۰ واکسن بالقوه کووید-۱۹ در آزمایشات پیش بالینی هستند که ۱۰ مورد از آنها در این هفته به مرحله آزمایش های انسانی رفته اند.

دسته‌ها