هندی ها برای کمک به پزشکان ربات ساختند

خرید بک لینک: پژوهشگران بیمارستان دولتی کرالا هند رباتی توسعه داده اند که در شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا بسیار به پزشکان کمک می نماید.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا، ربات مذکور “کارمی” (KARMI) نام دارد. بیمارستان دولتی در ارناکولام کرالا بتازگی از ربات کارمی برای کاهش ارتباط پرستاران و پزشکان با بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ بهره برده اند و ربات مذکور میتواند غذا و دارو این بیماران را برایشان ببرد.
این ربات توسط شرکت رباتیک” ASIMOV ” هند ساخته شده است. این ربات می تواند برای بیماران غذا و دارو ببرد و زباله ها را جمع آوری کند و علاوه بر همه این کارها قادر به ضدعفونی سطوح نیز هست. از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ تابحال ربات های زیادی برای ضدعفونی بیمارستان ها توسعه داده شده اند.
یکی از نکاتی که این ربات را جذاب کرده این مساله است که توسط آن پزشکان می توانند با بیماران خود توسط قابلیت تماس تصویری ربات ارتباط برقرار کنند.
هدف این پروژه محدود کردن تعامل بین بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ و پرستاران و پزشکان است.
این ربات به صورت خودکار می تواند تمام کارها را انجام دهد و قادر به حمل اجسام تا ۲۵ کیلوگرم است. ربات برای ضد عفونی کردن سطوح، اشعه فرا بنفش منتشر و مواد ضد عفونی کننده پخش می کند.

منبع:

دسته‌ها