در لایو اینستاگرام مطرح شد نامه جهرمی به رئیس جمهور برای آزادسازی فرکانس از صدا و سیما

خرید بک لینک: وزیر ارتباطات از ارسال نامه ای به رئیس جمهور برای درخواست بازپس گیری فضای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز از سازمان صدا و سیما آگاهی داد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در لایو اینستاگرام با اشاره به نیازمندی کشور به افزایش ظرفیت شبکه موبایل، گفت: در صورتیکه منابع فرکانسی را دریافت نماییم، کیفیت اینترنت موبایل افزایش می یابد.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه از روز ۱۸ اسفندماه سال ۹۸ کشور وارد بهمن ترافیک شبکه اینترنت شد، اظهار داشت: طراحی شبکه تلفن همراه برای ترافیک روزانه ۷.۵ پتابایت پیش بینی شده بود که این عدد در تاریخ ۱۸ اسفند برای هر اپراتور به ترافیک حدود ۶.۸ پتابایت رسید.
وی با اعلان اینکه متوسط سرعت نسل ۴ موبایل می توانست حدود ۱۵ مگابیت بر ثانیه باشد، اضافه کرد: از ۱۸ تا ۲۸ اسفندماه ۹۸ اپراتورهای موبایل ظرفیت شبکه را افزایش دادند و الان ظرفیت شبکه موبایل از متوسط روزانه ۷.۵ پتابایت به ۱۱.۲ پتابایت رسیده است. با این وجود به سبب افزایش میزان مصرف کاربران، در صورتیکه منابع فرکانسی در اختیار داشته باشیم می توانیم این ظرفیت را افزایش دهیم.
جهرمی افزود: در این ایام و برای مختل نشدن شبکه موبایل، قسمتی از فرکانس سایر اپراتورها و سایر بهره برداران را آزادسازی و در اختیار اپراتورهای موبایل قرار دادیم و از اپراتورهای بین المللی نیز برای این افزایش ظرفیت کمک گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه شب گذشته ظرفیت شبکه موبایل از ۱۱ پتابایت نیز عبور کرد، اظهار داشت: تمامی تلاشمان این است که بتوانیم ظرفیت شبکه موبایل را برای کلاس های مجازی مدارس و دانشگاه ها افزایش دهیم و در این راستا نیازمند منابع فرکانسی هستیم که قسمتی از آن در اختیار سازمان صدا و سیما است.
وزیر ارتباطات افزود: بدین جهت امروز با ارسال نامه ای به رئیس جمهور و ارائه گزارش ۶ ساله از پیگیری هایمان برای آزادسازی فرکانس ۷۰۰ و ۸۰۰ که در اختیار صدا و سیما است، خواهان بررسی این درخواست در ستاد ملی کرونا شدیم تا با همدلی و همراهی سازمان صدا و سیما، این فضای فرکانسی به شبکه موبایل افزوده شود و شاهد افزایش کیفیت این خدمات باشیم.
وی اظهار داشت: مطمئن هستیم که آزادسازی فضای فرکانسی به اندازه آزادسازی خرمشهر سخت نیست، اظهار داشت: درصورتی که این منابع فرکانسی از طرف صدا وسیما در اختیار ما قرار گیرد، کیفیت اینترنت موبایل چند برابر بهبود می یابد.
جهرمی تاکید کرد: باتوجه به میزان مصرف کاربران، پیش بینی مان روند کاهشی کیفیت در سرعت اینترنت موبایل است و تنها با آزادسازی فضای فرکانسی می توانیم امیدوار باشیم که کیفیت بر می گردد.

منبع:

دسته‌ها