توسط محققان انگلیسی انجام شد ساخت یکی از دستگاه های مهم پزشکی برای بیماران کرونایی

خرید بک لینک: پژوهشگران دانشگاه ˮآکسفوردˮ و کالج ˮکیگنزˮ لندن در یک پروژه با یکدیگر همکاری کرده و الان در حال آزمایش یک دستگاه تنفس مصنوعی اورژانسی هستند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، در شرایط فعلی و شیوع “کرونا ویروس” در اغلب کشورهای جهان، دستگاه های تنفس مصنوعی یا “ونتیلاتورها” اهمیت ویژه ای پیدا کرده اند.
ونتیلاتور دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که بطور موقت یا دائم گرفتار مشکلات تنفسی هستند، انجام می دهد. به عبارت دیگر در ریه می دمد و درنگ می کند و بازدم خودبخود انجام می شود.
هم اکنون خیلی از کشورهای جهان همچون آمریکا و انگلیس با کمبود دستگاه های تنفس مصنوعی مواجه گشته اند.
در این راستا پژوهشگران دانشگاه “آکسفورد” و کالج “کیگنز” لندن با یکدیگر همکاری کردند و یک دستگاه تنفس مصنوعی اورژانسی ساختند.
این ونتیلاتور الان در حال آزمایش است و از دستگاه هایی تشکیل شده که بطور معمول در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاه های علمی وجود دارند.
قسمتی از قسمت های ساده این دستگاه هم با استفاده از فناوری “چاپ سه بعدی” به راحتی ایجاد می شود.
گردآوری این دستگاه ها به تیم تحقیقاتی پروژه این امکان را داد که یک ونتیلاتور تحت عنوان ” OxVent” تولید کنند که می تواند به بیماران مبتلا به “کووید-۱۹” در شرایط اورژانسی کمک نماید.
دولت انگلیس به این تیم تحقیقاتی اجازه داد که سریعا تست ایمنی دستگاه ساخت خودرا آغاز کنند تا هر چه سریع تر این دستگاه به سرویس ملی سلامت انگلیس ارائه شود.

منبع:

دسته‌ها