نمایش بهتر رنگها ؛ ساخت نمایشگری با تکنولوژی جدید مینی ال ای دی در چین

خرید بک لینک: شرکت چینی بی او ای مشغول توسعه نمایشگری ۲۷ اینچی با فناوری مینی ال ای دی است. این فناوری دارای نسبت کنتراست بیشتری است و رنگ ها را بهتر نشان میدهد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از گیزموچاینا، کارشناسان صنعت فناوری معتقدند فناوری «مینی ال ای دی» (Mini- LED) نسل آینده تکنولوژی نمایشگر است. بنا بر این خیلی از کارشناسان در سراسر چین روی توسعه آن تمرکز کرده اند. شرکت چینی BOE نیز مشغول توسعه یک نمایشگر ۲۷ اینچی با وضوح ۴K و فناوری مینی ال ای دی است.
به گفته پژوهشگران در مقایسه با پنل های ال سی دی که در آنها از ال ای دی های معمولی استفاده شده، این فناوری نسبت کنتراست بیشتری دارد. نسبت کنتراست یکی از مشخصات نمایشگر است که در حقیقت نسبت روشنایی درخشان ترین رنگ (سفید) به روشنایی تاریک ترین رنگ (سیاه) قابل تولید به وسیله صفحه نمایش را نشان میدهد. به عبارت دیگر این فناوری رنگ ها را بهتر نشان میدهد.
باتوجه به آنکه سامسونگ و ال جی از بازار تولید ال سی دی خارج شده اند و بقیه تولیدکنندگان نیز روی فناوری ال ای دی تمرکز می کنند، شرکت های چینی به دنبال راهی برای احیای صنعت تولید نمایشگر هستند و بنا بر این به فناوری مینی ال ای دی روی آورده اند.

منبع:

دسته‌ها