واکسنی که کروناویروس را دست کم یک سال خنثی می کند با موفقیت روی موش ها تست شد

خرید بک لینک: پژوهشگران ˮدانشگاه پیتسبرگˮ(University of Pittsburgh) بتازگی اظهار کرده اند واکسنی برای بیماری کووید-۱۹ توسعه داده اند که می تواند حداقل یک سال ویروس را خنثی کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا وبه نقل از دیلی میل، پژوهشگران آمریکایی اعلام نموده اند این واکسن که می تواند به مدت یک سال ویروس را خنثی کند روی موش ها تست موفق داشته و احیانا طی ماه های آتی مجوز آزمایش انسانی آن صادر خواهد شد.
این واکسن شامل پروتئین هایی است که در بدن تزریق می شوند تا بدن آنتی بادی هایی را تولید نماید که با ویروس کرونا مبارزه می کنند. این واکسن بوسیله یک “پچ” شامل ۴۰۰ سوزن کوچک دارای قند به بدن بیمار تزریق می شود.
محققان این واکسن را بر روی موش ها آزمایش کرده اند و تخمین می زنند که این واکس می تواند این ویروس کشنده را به مدت حداقل یک سال خنثی کند.
این واکسن احیانا طی ۱۲ الی ۱۸ ماه آینده در دسترس خواهد بود و وقتی تایید گردد ده ها هزار دوز از آن روزانه تولید خواهد شد.
این واکسن “پیت کو وک”(PittCoVacc) نام دارد و اولین واکسن برای بیماری کووید-۱۹ است که توسط دانشمندان مستقل مورد بررسی قرار گرفته است. این یافته ها در مجله “The Lancet’s EBioMedicine ” انتشار یافته است.

محققان حالا متقاضی تأییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده هستند تا بتوانند آزمایشات انسانی را طی چند ماه آینده آغاز کنند.
پروفسور “لوئیز فالو”(Louis Falo)، نویسنده ارشد مطالعه از دانشگاه پیتسبرگ اظهار داشت: رسیدن به مرحله آزمایشات انسانی معمولاً به یک یا چند سال زمان نیاز دارد.
تیم پیتسبورگ طی این مطالعه توانست به سرعت عمل کند برای اینکه آنها قبل از این همه بیماری های فراگیر و اپیدمی دنیا را مورد بررسی قرار داده بودند.
پروفسور “آندره گامبوتو”(Andrea Gambotto) از دانشگاه پیتسبرگ اظهار داشت: ما دقیقاً می دانیم که برای مبارزه با این بیماری چگونه باید عمل نماییم. تجربیات قبلی نظیر بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ و مرس در سال ۲۰۱۴ نکات بسیاری به ما آموخت. ما دریافتیم که یک پروتئین خاص به نام “پروتئین اسپایک”(spike protein)، در ایجاد ایمنی بدن در مقابل ویروس نقش مهمی ایفا می کند.
این تیم همین طور از روش جدیدی به نام “آرایه میکرونیدل”(microneedle array) برای ارسال دارو به بدن استفاده کردند. این آرایه یک پچ شامل ۴۰۰ سوزن کوچک است که پروتئین و شکر را به بدن ارسال و سیستم ایمنی را قوی می کند.

منبع:

دسته‌ها