با بررسی شبکه اپراتورها؛ مشکلات سرعت اینترنت کاربران ثابت اعلام گردید

خرید بک لینک: نایب رییس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت مشکلات مربوط به وضعیت سرعت اینترنت کاربران ثابت را طی روزهای اخیر عنوان نمود.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، سجاد بنابی در توئیتر با اشاره به جلسه ۴ ساعته ای که با حضور وزیر ارتباطات، مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت جهت بررسی وضعیت سرعت اینترنت کاربران ثابت برگزار شد، اظهار داشت: خلاصه وضعیت استفاده کاربران از اینترنت نشان میدهد رشد مصرف کاربران دو برابر سه هفته پیش است.
وی مشکلات سرعت اینترنت را به شرح زیر اعلام نمود.
۱- شرکت آسیاتک در ۱۰ استان با مشکل پر شدن ظرفیت خطوط انتقال استانی مواجه بوده و این ظرفیت ها از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت تامین و واگذار شد.
۲- شرکت نداگستر صبا با پر شدن شدید ظرفیت انتقال بین استانی و اینترنت مواجه بود. گراف های این شرکت نشان دهنده وضعیت بد کیفیت سرویس از ساعت ۲ عصر هر روز تا ساعت ۱ بامدادان بود. هم اکنون شرکت مخابرات ایران و زیرساخت در حال ارتقای مدارات انتقال این شرکت هستند.
۳- شرکت داتک هم با پر شدن شدید ظرفیت ارتباط بین مراکز مخابراتی درون شهری و نیز ارتباطات اینترنت مواجه بود. برای این شرکت نیز که پهنای باندش را از شرکت رسپینا تامین می کند ارتقای مدارات شروع شد.
۴- شرکت مخابرات استان اصفهان با مشکل فنی در بالانس ترافیک اینترنت بین لینک های فعلی مواجه بود که با تغییر تنظیمات و اصلاح بالانس مشکل برطرف شد.
۵- پر شدن ظرفیت ارتباطات اینترنتی شرکت مخابرات استان خراسان و مخابرات استان تهران نیز با افزایش ظرفیت ارتباطات آنها حل شد.
۶- از مجموع بیش از ۱۴۰۰ مرکز مخابراتی کشور، تجهیزات انتقال شرکت مخابرات ایران در ۷۰ مرکز، نیازمند ارتقای سخت افزاری است. حدود ۲۰ مرکز از این ۷۰ مرکز در استان کرمان واقع است. حل مشکل این ۷۰ مرکز که عمدتاً کم ظرفیت هستند در مدت کوتاه قابل رفع نیست و باید خرید تجهیزات و نصب، پیگیری شود.
بنابی اشاره کرد: با ارتقا صورت گرفته امشب وضعیت عمومی سرعت اینترنت های خانگی بمراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود.
وی اظهار داشت: فردا نیز جلسه برگزار و وضعیت، مجدداً بررسی و اقدامات پیگیری خواهد شد.

دسته‌ها