بررسی توالی ژنوم کروناویروس در برزیل

به گزارش خرید بک لینک پژوهشگران برزیلی برای درک بهتر نحوه گسترش کروناویروس، به بررسی توالی ژنوم آن پرداخته اند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه سائوپائولو، تنها دو روز بعد از تایید اولین مورد مبتلا شدن به کروناویروس در سائوپائولو، پژوهشگران “دانشگاه سائوپائولو”(USP) و “دانشگاه آکسفورد” (University of Oxford)، توالی کامل ژنوم این ویروس را منتشر نمودند.
این گزارش می تواند امکان بحث و تبادل داده را میان متخصصان حوزه سلامت فراهم آورد. اطلاعاتی از این دست، به درک نحوه گسترش کروناویروس در سرتاسر جهان کمک می کنند و به عرضه واکسن و آزمایش های تشخیصی منجر می شوند.
“استر سابینو”(Ester Sabino)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما با بررسی توالی ژنوم کروناویروس، گامی به سمت درک ریشه این ویروس واگیردار برداشته ایم.
سابینو افزود: اولین توالی ژنوم که در برزیل مورد بررسی قرار گرفت، با ژنوم ویروسی که در ووهان بررسی گردید، تفاوت داشت. ما برای درک نحوه گسترش و تکامل این ویروس باید از کل ژنوم نقشه برداری نماییم.
پژوهشگران در این پروژه، از توالی کامل ژنوم کروناویروسی که از دومین بیمار برزیلی به دست آمده بود، نقشه برداری کردند. تنها ۲۴ ساعت بعد از تایید وجود این ویروس در بدن بیمار، مشخص شد که تفاوت هایی میان ژنوم ویروس موجود در بدن اولین و دومین بیمار وجود دارد.
سابینو افزود: دومین ژنوم بررسی شده در برزیل، به ژنوم بررسی شده در انگلستان، شباهت بیشتری دارد و هر دو مورد هم با ژنوم ویروس در ووهان متفاوت هستند.
سابینو اضافه کرد: ادامه روند بررسی، به پژوهشگران امکان خواهد داد تا آن گروه از نواحی ژنوم را که کمتر در معرض جهش قرار دارند، شناسایی کنند. همینطور این روند، به عرضه واکسن و آزمایش های تشخیصی کمک خواهند کردـ

دسته‌ها