تشکیل مریخ ۲۰ میلیون سال طول کشیده است بعلاوه فیلم

به گزارش خرید بک لینک محققان آمریکایی اخیرا دریافته اند که۲۰ میلیون سال طول کشیده که سیاره مریخ به شکل امروزی خود تبدیل گردد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان دریافته اند زمانی که سیاره مریخ در حال شکل گیری بود، امکان دارد سه سیارک با قطر هزار تا ۲ هزار کیلومتر با آن برخورد کرده باشند.
محققان آمریکایی با انجام مطالعه ای جدید اینگونه دریافتند که سیاره سرخ به تدریج شکل گرفته است و کشیدن ذرات کیهانی به میدان گرانشی خود، به صورت یک سیاره درآمده است.
انباشته شدن این ذرات به نحوی انجام شده که قطر فعلی مریخ ۴ هزار و ۲۰۰ مایل است.
یافته های این مطالعه جدید با مطالعات پیشین مغایرت دارد که گفته شده بود مریخ ۲ تا ۴ میلیارد سال بعد از تشکیل منظومه شمسی، به سرعت تشکیل شده است.
حدود ۲۰۰ شهاب سنگ مریخی روی کره زمین وجود دارد که تصور می شود به هنگام برخورد با سیارک های بزرگ از مریخ خارج شده اند.
در گذشته، دانشمندان از این شهاب سنگ های مریخی برای ساخت جدول زمانی شکل گیری سیاره استفاده می کردند و تاریخ اسرارآمیز تشکیل آنرا ترسیم می کردند.
اما محققان آمریکایی از موسسه تحقیقاتی جنوب غربی در تگزاس بر مبنای شبیه سازی مدلهای کامپیوتری از یک سیارک که به مریخ برخورد کرده، یافته های جدیدی را دریافتند.
“سایمون مارکی”( Simone Marchi) از این موسسه تحقیقاتی اظهار کرد، ما پیش از این می دانستیم که مریخ عناصری مانند پلاتین و طلا را از برخوردهای اولیه خود دریافت کرده است.
محققان در این پروژه، برخوردهای هیدرودینامیک ذرات نرم به مریخ را شبیه سازی کردند و مدلهای جدید آنها نشان داده است که تشکیل مریخ یک فرایند زمانی ۲۰ میلیون ساله بوده است.
“سایمون مارکی” افزود، برای درک کامل تر مریخ، ما باید نقش پرانرژی ترین و اولین برخوردهای این سیاره را بررسی نماییم.
نسل بعدی پروژه های مریخی، مربوط به کاوشگرانی است که نمونه هایی را از مریخ به زمین خواهند آورد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

دسته‌ها