ثبت رکوردی جدید برای قرار گرفتن یک خودرو در ارتفاع

به گزارش خرید بک لینک یگ گروه که مأموریت داشتند چهار رادیو را در نزدیکی بلندترین قله آتشفشانی دنیا نصب کنند، با کامیون های کوچک مرسدس بنز موفق شدند رکورد قرارگیری یک وسیله نقلیه چهارچرخ در بلندترین ارتفاع را بهبود ببخشند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، کامیون های کوچک شرکت مرسدس بنز معروف به “Unimog” یا سری U با مدل “U 5023” موفق به ثبت رکورد جدیدی در قرارگیری یک وسیله نقلیه چهارچرخ در ارتفاع شدند و به ارتفاع ۶۶۹۴ متر از سطح دریا رسیدند.
مأموریت این بود که چهار رادیوی اضطراری را در کمپ ها و استراحتگاه های مرتفع حوالی “اوخوز دل سالادو” در شیلی که بلندترین آتشفشان فعال روی زمین با قله ۶۸۹۳ متری است، نصب شود.
کامیون های کوچکی که در این مأموریت به کار گرفته شدند یک جفت “Unimog” بودند که به صورت ویژه با لاستیک های مخصوص آفرود و دیگر تجهیزات آماده شده بودند.

این کامیون ها به منظور کنترل شرایط در زمین های کوهستانی و پیمایش بدون مشکل سطوح شیب دار بدون افتادن، مجهز به سیستمی بودند که به آنها اجازه می داد وزن خویش را به سمت جلو و عقب هدایت کنند تا مرکز ثقل آنها تغییر کند.
“ماتیاس جش” سرپرست گروه اعزامی در طول این مأموریت موفق شد رکورد قبلی خویش را که در سال ۲۰۱۴ با یک مرسدس “زتروس” به دست آورده بود، بشکند.

البته بالا رفتن تا این ارتفاع برای نصب رادیوها ضروری نبود، چون که آنها در ارتفاع ۶۱۰۰ متری نصب شدند، اما ماتیاس تصمیم به کمی بالاتر رفتن و تاریخ سازی گرفت.
وی می گوید: صادقانه بگویم، ما تحت تاثیر این قرار گرفتیم که موتور بنزینی ۴ سیلندر این کامیون سازگار با استاندارد یورو ۶ قادر به نفس کشیدن در آن ارتفاع بود. در حالیکه ما در نصف این ارتفاع به سختی نفس می کشیم.

دسته‌ها