بوئینگ ۷۳۷ مکس تا اواسط ۲۰۲۰ پرواز نمی کند

به گزارش خرید بک لینک کابوس مشکلات بوئینگ ۷۳۷ مکس برای این شرکت آمریکایی پایان ندارد و گفته می شود این هواپیمای پردردسر تا پیش از اواسط سال ۲۰۲۰ قادر به پرواز نخواهد بود.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از انگجت، در شرایطی که تصور می شد مشکلات این هواپیما بزودی رفع شده و امکان پرواز آن فراهم می شود، اما حالا مشخص شده که فرآیند بازنگری بوئینگ برای کسب اطمینان در مورد امنیت آن بیش از اندازه تصور به طول می انجامد.
انتظار می رود کسب مجوز برای پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس حدود شش ماه دیگر طول بکشد و تا آن زمان این هواپیما نتواند پروازهای خویش را از سر بگیرد.
علاوه بر شناسایی یک مشکل جدید در سیستم کنترل کامپیوتری پرواز این هواپیما طی روزهای اخیر، مشخص شده که شرکت های هواپیمایی فعال در آمریکا هم قصد ندارند تا ماه ژوئن در تصمیم خود برای لغو استفاده از هواپیماهای ۷۳۷ مکس تجدیدنظر کنند و بنابراین عملیاتی شدن پروازهای این هواپیما تا پیش از تابستان منتفی است.
بوئینگ پیش از این مدعی شده بود نقصی مربوط به سیستم ایمنی پرواز ۷۳۷ مکس را برطرف کرده است. این مشکل منجر به سقوط مرگبار دو هواپیمای مذکور در نقاط مختلف جهان شده بود.

دسته‌ها