انتشار تصاویر فضایی ۵۰ سال قبل در موزه تاریخ طبیعی آمریکا

خرید بک لینک انتشار تصاویر فضایی ۵۰ سال قبل در موزه تاریخ طبیعی آمریکا
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، ستاره شناسان تا سالها فقط دو راه برای دیدن سیارات دیگر منظومه شمسی داشتند. آنها یا باید از یک تلسکوپ قوی استفاده می کردند و یا فضاپیمایی را به جهان تاریک کهکشان می فرستادند تا تصاویری را از نزدیک تهیه نماید اما هم اکنون، گزینه سومی هم وجود دارد که همین کار را با دقت بیشتر و به صورت جامع تر انجام می دهد. این روش، “مصورسازی داده”(data visualization) است که با هدف انتقال بهینه اطلاعات به بیننده صورت می گیرد.
“موزه تاریخ طبیعی آمریکا”(AMNH)، تصاویری از قمر “تایتان”(Titan) زحل، “۶۷ پی/چوریوموف-گراسیمنکو”(Comet ۶۷P) و سطح ماه به معرض نمایش گذاشته که با استفاده از داده های گردآوری شده طی ۵۰ سال مأموریت فضایی جمع آوری شده اند.
“کارتر امارت”(Carter Emmart)، مدیر برگزاری این نمایشگاه در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: ما هیچ کاری را روی زمین برای عکس ها انجام نداده ایم. ارتفاع، رنگ و شکل این عکس ها کاملا طبیعی هستند. ما کوشیده ایم تا شما بتوانید این اجرام زیبا را همانگونه که واقعا هستند ببینید.
امارت و گروهش در تهیه این تصاویر، از داده های گردآوری شده با کاوشگرهای رباتیک، تلسکوپ ها، ابررایانه ها، شبیه سازی های ناسا، اکتشافات “آژانس فضایی اروپا”(ESA) و “آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن” (JAXA) بهره برده اند که از سال ۱۹۷۰ تابحال انجام شده اند.
امارت اضافه کرد: ما اعداد را به دست آوردیم و آنها را به عکس تبدیل کردیم تا جهانی سه بعدی از زندگی را در کامپیوتر ایجاد نماییم و سپس آنرا به نمایش درآوریم.
در این گزارش، نظاره گر تصاویر این نمایشگاه معروف به “جهان ورای زمین” خواهیم بود.

ماژول قمری “فالکون”(Falcon) در حالیکه اولین وسیله نقلیه ماه پیما را که روی ماه فرود آمده است، با خود حمل می کند

تصویر چشم انداز خشک و پر از غبار مریخ

تصویری که “رصدخانه پویایی شناسی خورشید”(SDO) ناسا از سیاره زهره ثبت کرده است

تصویری از حلقه زحل در حالیکه فضاپیمای “کاسینی”(Cassini) در جلوی آن قرار گرفته است

تصویر کاوشگر آژانس فضایی اروپا معروف به “کاوشگر هویگنس”(Huygens probe) که از فضاپیمای کاسینی ناسا پرتاب شد و روی قمر تایتان زحل فرود آمد

تصویری که بر مبنای داده های گردآوری شده فضاپیمای کاسینی طی ۱۳ سال به دست آمده و حلقه های در حال گردش زحل را به معرض نمایش گذاشته است

یک شبیه سازی کامپیوتری از شکل گیری منظومه شمسی

تصویر مشتری در سمت چپ و قمر آن معروف به “آیو”(Io) در سمت راست

تصویر “۶۷ پی/چوریوموف-گراسیمنکو” ( Comet ۶۷P)، جرم منجمدی که بین بخش درونی و بیرونی منظومه شمسی در حال حرکت است

تصویر میدان مغناطیسی زمین که سپری را برای منحرف کردن بادهای خورشیدی و محافظت از جو شکل می دهد
امارت افزود: عرضه پروژه “جهان ورای زمین” یک سال به طول انجامید؛ در نتیجه ما مطمئن هستیم که هر بخش از فضا که در تصاویر به نمایش درآمده، با دقت و بهترین شکل از دانش ما انجام شده است.

دسته‌ها