به منظور بررسی انگیزه مهاجم؛ دستور دادستان کل آمریکا به اپل برای بازکردن قفل آیفون یک سعودی

به گزارش خرید بک لینک ویلیام بار، دادستان کل آمریکا از شرکت اپل خواسته تا قفل دو گوشی آیفون را که متعلق به فرد سعودی مهاجم به پایگاه نیروی دریایی ارتش آمریکا در پنساکولای فلوریداست، باز کند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از انگجت، این تبعه عربستان سعودی در ماه دسامبر به پایگاه مورد اشاره حمله کرده بود و پیش از این اف بی آی هم از اپل خواسته بود قفل این گوشی را باز کند تا بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات آن ممکن شود. دادستان کل امریکا اقدام فرد مهاجم در تیراندازی به این پایگاه را اقدامی تروریستی توصیف کرده است.
اپل اطلاعات مربوط به حساب آی کلود محمد سعید الشمرانی را در اختیار مقامات قضائی و پلیس امریکا گذارده است. اما درخواست اف بی آی برای بازکردن قفل گوشی آیفون وی را رد کرده است.
استدلال اپل این است که اگر با چنین درخواستی موافقت کند یک رویه قضائی در این حوزه شکل می گیرد و از این پس هر نهاد دولتی یا قضائی که چنین درخواستی را به هر بهانه ای طرح کند، اپل مجبور به تبعیت از آن خواهد بود.
اپل می گوید این کار سبب می شود خریداران محصولاتش دیگر اعتمادی به این شرکت نداشته و تصور کنند امنیت و حریم شخصی آنها در صورت استفاده از آیفون و دیگر تولیدات اپل در معرض خطر است. در مقابل اف بی آی می گوید بررسی پیام های واتس اپ و سیگنال این فرد سعودی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوندها و انگیزه های وی ضروریست.
هر دو گوشی آیفون الشمرانی در جریان حمله وی صدمه دیدند، اما کارشناسان اف بی آی موفق شدند آنها را به حالت عملیاتی بازگردانند.

دسته‌ها