افزونه مرورگر اطلاعات مشتریان آمازون را جمع آوری کرد

به گزارش خرید بک لینک شرکت آمازون اعلام نموده یک افزونه مرورگر که در فرآیند خرید آنلاین به مشتریان کمک می نماید، اطلاعات شخصی آنان همچون نام و آدرس پستی را جمع آوری کرده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر به نقل ازدیلی میل، به نظر می آید افزونه مرورگری به نام Honey اطلاعات کاربران را فاش می کند. شرکت آمازون از کاربرانش خواسته تا این افزونه را حذف نمایند. افزونه مذکور در فرآیند خرید به مشتری کمک می نماید و مجانی است. هنگامیکه مشتری مشغول خرید آنلاین است، این افزونه به صورت اتوماتیک کدهای کوپن تخفیف را می یابد و ثبت می کند. اما حالا آمازون اعلام نموده افزونه مذکور یک ریسک امنیتی است.
این شرکت اعلام نموده هنگامیکه در فصل تعطیلات مشتریان مشغول بررسی و خرید از وب سایت آمازون بوده اند، سرویسHoney اطلاعات کاربران را جمع آوری کرده است. اتهامات در حالی اعلام می شود که یک هفته قبل شرکت پرداخت آنلاین «پی پال» این سرویس را به قیمت ۴ میلیارد دلار خرید. بعضی از کارشناسان معتقدند دلیل این ادعای آمازون نگرانی درباره رقابت در بازار است. با این وجود سخنگوی آمازون در ایمیلی به دیلی میل نوشت: آمازون حفظ حریم شخصی مشتریان را به شکل جدی دنبال می کند. هدف ما اخطار به مشتریان درباره افزونه هایی در مرورگرها است که اطلاعات شخصی افراد مانند نام، آدرس پستی، اطلاعات خرید و روش پرداخت را بدون اجازه جمع آوری می کنند. البته Honey هنوز نسبت به این اتهامات هیچ گونه اظهار نظری نکرده است. این سرویس در حقیقت به مشتریان کمک می نماید هنگام خرید قیمت اجناس را مقایسه و از کوپن های تخفیف استفاده کنند.

دسته‌ها