ارتش آمریکا به دنبال آموزش حرف زدن به کشتی های رباتیک!

خرید بک لینک: نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا می خواهد به کشتی های خودران خود توانایی صحبت کردن و مخابره پیام های کلامی را بیاموزد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا نه تنها کشتی های جنگی رباتیک را توسعه می دهد، بلکه می خواهد به آنها نحوه صحبت کردن را نیز یاد دهد.
نیروی دریایی آمریکا در یک بیانیه تشریح کرده است که چگونه می خواهد کشتی های خودران خودرا قادر به برقراری ارتباطات رادیویی کلامی با خدمه سایر کشتی ها کند تا از برخورد احتمالی جلوگیری شود.
اگر کشتی های خودران بدون سرنشین(USV) بخواهند کاربردی شوند، باید در دنیای واقعی به روشی قابل مقایسه با کشتی های معمولی فعالیت کنند. این بدان معناست که آنها نه تنها نیاز دارند که بتوانند بدون برخورد به موانع از نقطه A به نقطه B بروند، بلکه باید بتوانند با سایر وسایل نقلیه دریایی و خدمه کنترل کننده آنها ارتباط برقرار کنند.
این بدان مدلول است که یک USV باید قوانین بین المللی برای جلوگیری از برخورد دریایی(COLREGS) را رعایت کند که بیان کننده این است که چگونه دو کشتی در صورت نزدیک شدن با یکدیگر باید واکنش نشان دهند.
متأسفانه مقررات “COLREGS” فقط در مورد نزدیک شدن دو کشتی به یکدیگر، شرایط را مشخص کرده است و اگر سه کشتی یا بیشتر وجود داشته باشند، مسئله پیچیده میشود و روال استاندارد این است که خدمه بوسیله پیام های رادیویی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و نحوه جلوگیری از مشکل و برخورد را بررسی نمایند.
این در حالی است کشتی های جنگی خودران نیروی دریایی ایالات متحده هم اکنون به کامپیوتر ها و نرم افزارهایی که بتوانند این کار را انجام دهند، مجهز نیستند و در واقع یک کشتی رباتیک هم اکنون نمی تواند صحبت کند. بدین سبب نیروی دریایی آمریکا برای گذر از این مشکل می خواهد سیستمی را توسعه دهد که کشتی های خودران بوسیله آن بتوانند ارتباطات رادیویی برقرار کنند.
کشتی های خودران بر طبق این سیستم خواهند توانست گفتار را به متن تبدیل کنند تا کشتی رباتیک بتواند آنرا بفهمد و سپس پیام مناسب را تولید نماید و برای کشتی های دیگر با صدایی طبیعی بخواند.
نیروی دریایی می گوید که می خواهد یک پروسه توسعه سه مرحله ای را دنبال کند. در مرحله اول، هدف نشان دادن امکانپذیر بودن این مفهوم و توانایی فهم جمله های متداول بین ملوانان خواهد بود.
بعد از اتمام طراحی اولیه، این پروژه به مرحله دوم می رود. در این مرحله یک نمونه اولیه از این فنآوری برای آزمایش و ارزیابی در یک رادیو VHF قرار می گیرد. علاوه بر این، سیستم قادر به درک و پاسخ به پیام های انگلیسی غیربومی خواهد شد. این آزمایش طی سه ماه صورت خواهد گرفت.
در مرحله سوم، این پروژه برای کمک به نیروی دریایی متمرکز خواهد شد، برای اینکه در نهایت به یک سیستم نهایی تبدیل می شود که می تواند مانند یک انسان با کشتی های دیگر ارتباط برقرار کند.
نیروی دریایی فراتر از کاربردهای نظامی این سیستم، به کاربرد این فناوری در کشتی های غیرنظامی همچون کشتی های تجاری بدون سرنشین در صورت عدم دسترسی به اتصالات ماهواره ای و کشتی هایی با خدمه اندک نیز می اندیشد.

منبع:

دسته‌ها