همه پهپادها در آمریکا تعقیب خواهند شد

خرید بک لینک: اداره هوانوردی فدرال آمریکا می خواهد تک تکِ پهپادهایی را که در آسمان این کشور به پرواز درمی آیند، ردیابی کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اداره هوانوردی فدرال آمریکا(FAA) می خواهد قوانین جدیدی را اجرا نماید که امکان شناسایی و ردیابی ازراه دور هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپادها را فراهم می آورد.
بنابر این قانون، پهپادها ملزم به به اشتراک گذاشتن محل و اطلاعات شناسایی خود بطور مستقیم و زنده هستند و این اطلاعات بوسیله اینترنت به سیستم ردیابی موقعیت مکانی FAA منتقل می شود.
پهپادهایی که در فاصله ۴۰۰ پایی(حدود ۱۲۰ متر) از اپراتور خود پرواز می کنند، لازم نیست اطلاعات خودرا ارسال کنند، اما باید بوسیله اینترنت به سیستم این اداره متصل باشند.
اپراتورها می توانند در صورت تمایل به محافظت از حریم شخصی خود، بین شماره سریال پهپاد خود یا یک کد متشکل از حروف و اعداد که بطور تصادفی تولید شده و در اختیار قرار می گیرد، بعنوان شناسه دستگاه های خود استفاده کنند.
تمام پهپادها به جز پهپادهای تفریحی و اسباب بازی که وزن آنها زیر ۰.۵۵ پوند(۲۲۶ گرم) است، به ثبت در FAA احتیاج دارند و بعد از عملی شدن این قانون باید طی سه سال آینده مقررات جدید را رعایت نمایند.
در صورتیکه سیستمی که بتواند پهپادها را ردیابی کند، ممکنست یک چیز بد به نظر برسد، اما اجرای آن در واقع یک گام ضروری برای دستیابی به استفاده گسترده از پهپادها برای مقاصد تجاری است.
در این قانون آمده است: این یک گام مهم در اکوسیستم مدیریت ترافیک پهپادها است.
بعنوان مثال، شرکت آمازون و یوپی اس تا زمانی که یک سیستم جامع وجود نداشته باشد، نمی توانند ناوگان پهپاد خودرا به شکل گسترده راه اندازی کنند، چونکه هر پهپاد باید یک شناسه داشته باشد تا با آنهایی که ممکنست یک تهدید امنیتی تلقی شوند، متمایز شود.
در واقع کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۶ از “FAA” خواسته بود تا یک سیستم جامع برای ردیابی پهپادها ایجاد کند.
“FAA” یک دوره نظر ۶۰ روزه را برای ارائه پیشنهادات و انتقادات راجع به این قانون در نظر گرفته است تا از نظرات مختلف برای نوشتن نسخه نهایی قوانین جدید استفاده نماید.
اداره فدرال هوانوردی آمریکا(The Federal Aviation Administration) اداره ای از واحد ترابری ایالات متحده آمریکا است که وظیفه کنترل و سرپرستی همه امور هوانوردی غیرنظامی در آمریکا را به عهده دارد. اداره هوانوردی فدرال اجازه نامه های ملی پرواز و همین طور پرتاب های فضایی را صادر می کند.

منبع:

دسته‌ها