ورزش از ابتلای کودکان به دیابت نوع ۲ پیشگیری می کند

به گزارش خرید بک لینک پژوهشگران به تازگی اعلام نموده اند کودکانی که فعالیت بدنی زیادی دارند و ورزش های هوازی انجام می دهند، کمتر در معرض مبتلا شدن به بیماری دیابت نوع ۲ قرار دارند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، پژوهشگران “دانشگاه ییواسکیلا”ی فنلاند به تازگی به این نتیجه رسیده اند که انجام ورزش های هوازی می تواند به کودکان در پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری دیابت نوع ۲ کمک نماید. چنین نوع ورزشی حساسیت به انسولین سلول ها را افزایش می دهد؛ ازاین رو هنگام ورزش، انسولین کمتری لازم است تا سطح قند خون کودکان کنترل شود.

طی این مطالعه پژوهشگران ۴۵۲ کودک بین ۶ تا ۸ سال را مورد بررسی قرار دادند. در این مطالعه ارتباطات بین آمادگی هوازی، درصد چربی بدن، فعالیت بدنی، زمان تحرک نداشتن و مقاومت به انسولین بررسی گردید.

دانشمندان دریافتند که فعالیت بدنی بالا و تحرک زیاد بدون در نظر گرفتن درصد چربی بدن با کاهش مقاومت به انسولین همراه می باشد.

مقاومت به انسولین، شرایطی است که در آن سلول های بدن پاسخ مناسبی به انسولین نمی دهند و به دنبال آن جذب گلوکز مبتلا به اختلال شده و به طورثانویه سبب افزایش قند خون می شود. در حالت مقاومت به انسولین مقدار انسولین تولیدشده در بدن طبیعی و حتی بیشتر از مقدار طبیعی است؛ اما مشکل در پاسخ سلول ها به انسولین است. مقاومت به انسولین معمولاً به صورت کشف نشده منجر به بروز دیابت نوع ۲ می شود.

دکتر “ایرو هاپالا” (Eero Haapala)، پژوهشگر این مطالعه اظهار داشت: پیام مهم مطالعه ما این است که فعالیت بدنی بیشتر و زمان کم تحرکی کمتر نقش مهمی در جلوگیری از دیابت نوع ۲ در کودکان دارد. برای کودکان چاق، ورزش کردن بسیار مهم می باشد.

یافته های این مطالعه در مجله” Medicine & Science in Sports & Exercise “منتشر شد.

دسته‌ها