روسیه همچنان به ناسا کمک می نماید

خرید بک لینک: درحالی که آمریکا می خواهد وابستگی خود به موشک های روسی را از بین ببرد، روسیه هم در تلاش است که برای مدتی به آمریکا کمک نماید.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، “دیمیتری روگوزین”(Dmitry Rogozin) رئیس “روسکاسموس”(Roscosmos) بتازگی دستور ساخت دو فضاپیمای “سایوز ام اس”(Soyuz MS) را صادر کرده است.
یکی از این فضاپیماها به ناسا در اعزام فضانوردان به “ایستگاه فضایی بین المللی” کمک خواهدنمود.
فضاپیمای سایوز دیگر هم برای پرواز گردشگران فضایی استفاده خواهد شد. کاری که در اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی محقق خواهد شد.
این تصمیم به دنبال نامه ای از مدیر ناسا “جیم برایدنستاین”(Jim Bridenstine) اتخاذ شده است. نامه ای که مدیر ناسا طی آن تاخیر پروازهای تجاری فضاپیماهای آمریکا را آگهی داده بود.
مدیر سازمان فضایی فدرال روسیه اظهار کرد، آمریکا در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی به ظرفیت بیشتری برای رفتن به فضا نیاز دارد و ساخت فضاپیماهای بیشتر به تحقق این هدف کمک می نماید.
البته جای تعجب نیست که روسیه از این دستور بعنوان فرصتی برای انتقاد از برنامه های آمریکا بهره برده است.
بنا بر گزارشات انتشار یافته، روسیه قبل از این به آمریکا آگهی داده بود که برای رسیدن به پروازهای تجاری، به صندلی های بیشتری نیاز دارد.
روگوزین گفته که ساخت این فضاپیماهای سایوز دو سال طول خواهد کشید.
البته خود آمریکایی ها هم به فکر رسیدن به رویای گردشگری فضایی هستند. در این راستا شرکت “اسپیس ایکس”( SpaceX) همچنان امیدوار است که پرواز سرنشین دار دراگون را در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی انجام دهد.
احیانا روسیه و آمریکا به مدتی طولانی به همکاری با یکدیگر ادامه خواهند داد.

منبع:

دسته‌ها