کاهش اعتیاد به گوشی با ابزار سلامت دیجیتال گوگل

خرید بک لینک: گوگل اخیرا یک ابزار نظارتی برای حفظ سلامت روان کاربران اندروید منتشر نموده است که زمان روشن بودن صفحه نمایش گوشی و استفاده کاربر از برنامه های مختلف را رصد می کند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، گوگل اوایل سال جاری در کنفرانس “I / O”، ابزارهای جدیدی را برای کمک به کاربران برای مدیریت فعالیت خود با گوشی معرفی نمود و الان به منظور حفظ سلامت روانی کاربران، آنرا عرضه نموده است.

در حال حاضر گوگل برنامه جدید خود موسوم به “سلامت دیجیتال”(Digital Wellbeing) را برای گوشیهای گوگل پیکسل و اندروید وان مجهز به نسخه ۹ اندروید موسوم به پای “Pie” عرضه نموده است.

“سلامت دیجیتال” به کاربران اندرویدی این امکان را می دهد که میزان زمان صرف شده در برنامه ها، همین طور میزان روشن بودن صفحه نمایش گوشی و تعداد پیام ها و هشدارهای دریافتی را بررسی کنند و آمار دقیقی از آنها داشته باشند.

این برنامه همین طور توانایی تنظیم محدودیت زمانی در استفاده از برنامه های مختلف را نمایش می دهد. علاوه بر این، با استفاده از خاصیت Wind Down کاربران می توانند اطلاعیه ها و پیام های ورودی را در طول یک دوره زمانی خاص محدود کنند و گزینه ای برای تغییر رنگ صفحه نمایش خود به حالت خاکستری در اختیار دارند.

گوگل هم اکنون معرفی خاصیت های “سلامت دیجیتال” را در یوتیوب و گوگل هوم آغاز نموده است.

دیگر شرکت ها همچون اپل و فیس بوک باز ابزار مشابهی را راه اندازی کرده اند.

کاربران می توانند نسخه ۱.۰ سلامت دیجیتال را از راه پلی استور دریافت نمایند.

دسته‌ها