پلی استیشن ۵ در راه می باشد

خرید بک لینک: شرکت ژاپنی ˮسونیˮ می خواهد در تعطیلات کریسمس 2020 کنسول ˮپلی استیشن 5ˮ (PS5) را عرضه نماید.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، اساسا کریسمس ۲۰۲۰ برای طرفداران پلی استیشن تعطیلاتی منحصر به فرد خواهد بود چونکه کنسول محبوب آنها بعد از ۶ سال عرضه خواهد شد.
بگفته این شرکت همچون پیشرفت های پلی استیشن ۵ می توان به سخت افزار سریع تر، گرافیک بهتر و تغییر در نحوه عملکرد لرزش در کنترلرها اشاره نمود. بنابر گزارش ها پلی استیشن ۵ دارای یک هارد دیسک است که موجب کاهش زمان بارگذاری می شود.
سونی در سال ۲۰۱۴ کنسول “پلی استیشن ۴” را عرضه نمود که با استقبال افراد بسیاری مواجه گردید. پلی استیشن ۴(PS ۴) نسل هشتم کنسول بازیهای ویدئویی شرکت سونی است. در طول کنفرانس اختصاصی معرفی این کنسول، سونی از دسته جدید دوال شاک چهار و از نسل جدید دوربین پلی استیشن بطور انحصاری برای این کنسول پرده برداری کرد. از خاصیت های این کنسول می توان به کنترلر دول شاک ۴، لایت بار (Light bar) جلوی دسته، تاچ پد و دکمه اشتراک گذاری اشاره نمود. این کنسول در زمینه قابلیت های آنلاین خاصیت های جدیدی همچون امکان بازی کردن در حین دانلود بازی، قابلیت اشتراک گذاری فراوان نظیر قابلیت مشاهده بازی در حال انجام توسط دیگران و به دست گرفتن کنترل بازی دیگران و امکان رایگان بازی کردن بازی ها به صورت آزمایشی قبل از خرید را فراهم آورده است. همین طور سرویس های فیسبوک، توییتر و شبکه های استریم ویدئویی Ustream Twitch و YOUTUBE GAMING با پلی استیشن ۴ سازگار شده اند و دسترسی به آنها نیز وجود دارد. همین طور دسته جدید دول شاک ۴، برای آسان تر شدن اشتراک گذاری، یک دکمهٔ اختصاصی برای این کار دارد.
“جیم رایان”(Jim Ryan) رئیس شرکت سونی اظهار داشت: ما می خواهیم از کنترلر دستی استفاده نمائیم تا کاربر بتواند هنگام بازی به شکلی غرق در بازی شود.
در اوایل سال جاری بعد از ثبت اختراع برای یک دستگاه الکترونیکی ناشناخته جعبه مانند، گمانه زنی ها نسبت به کنسول بعدی این شرکت افزایش یافت.
PS۵ از فناوری رهگیری پرتو نیز پشتیبانی می کند. “رهگیری پرتو”(ray-tracing) یک فناوری دیجیتالی است که امکان پرتو واقعی تر از روشنایی را در محیط های سه بعدی مجازی موجود در بازی های ویدیویی مدرن فراهم می آورد.
رایان در یک پست وبلاگ در وبسایت PlayStation اظهار داشت که کنترلر جدید پلی استیشن ۵ به واقعی تر کردن بازی و جذاب تر کردن در کنسول جدید کمک می نماید. در کنترلر PlayStation ۵ دو دکمه وجود دارد. این دکمه ها مجهز به فناوری لمسی یا بساوشی هستند که لمس کردن را بهتر و سریع تر می کند. با فناوری لمسی(haptic) هنگام عبور از مزارع و یا چیدن گل و یا خوردن ماشین به دیوار حس واقعی به کاربر القا می شود.
سونی هنوز هیچ تصویری از کنسول PlayStation ۵ منتشر نکرده است اما آقای رایان گفت این شرکت در ماه های آینده جزئیات بیشتری را درباره کنسول به اشتراک خواهد گذاشت.

در اوایل سال جاری، “یوسوهیرو اوتوری”(Yusuhiro Ootori) مدیر فنی سونی یک اختراع را در موسسه ملی دارایی صنعتی برزیل ثبت نمود. سپس در ماه آگوست دستگاهی الکترونیکی با نام نامشخص در پایگاه داده “سازمان جهانی مالکیت معنوی” ثبت گردید که طرفداران دریافتند آنها احیانا کنسول جدید بازی پلی استیشن را ثبت کرده اند برای اینکه کنسول بازی PS۴ نیز پیش تر توسط یوسوهیرو اوتوری ثبت شده بود و بعد از آن نمونه اولیه این کنسول منتشر گردید که “V” شکل بود که طرفداران دریافتند احیانا عدد پنج(v یونانی) است و این به معنای عرضه PS۵ است.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها