رگولاتوری اعلام کرد؛ ۱۰هزار شکایت از خدمات ارتباطی در یکماه، ۵۲ درصد شکایات از اینترنت

به گزارش خرید بک لینک آمار انتشار یافته از وضعیت سامانه ثبت شکایات مشترکان از خدمات ارتباطی نشان داده است که بیشتر از ۵۲ درصد این شکایات به نارضایتی کاربران از کیفیت خدمات اینترنت بازمی گردد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، اداره کل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، گزارش سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان (۱۹۵) در مردادماه را بر مبنای تعداد تیکت های ثبت شده در سامانه «سپاس» و مناطق ۹ گانه رگولاتوری در سراسر کشور شامل مناطق شمال، مرکزی، شمال شرق، جنوب، آذربایجان، جنوب غرب، جنوب شرق، غرب و شمال غرب منتشر نمود. در این گزارش شکایات کاربران در ۷ حوزه اینترنت، موبایل، تلفن ثابت، تشعشعات، سرویس های ارزش افزوده، دفاتر پیشخوان و خدمات پستی بررسی شده است که خدمات اینترنتی مانند ماه های گذشته همچنان در صدر شکایات مشترکان قرار دارد.
آخرین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده نشان داده است که بیشترین شکایت مشترکین در مردادماه ۱۳۹۸ درحوزه اینترنت بوده که ۵۲.۵ درصد کل آمار شکایات را به خود مختص کرده است. تعداد کل شکایت های ثبت شده در مردادماه معادل ۱۰ هزار و ۲۲۳ مورد بود که نسبت به تیرماه سال جاری تغییر محسوسی نداشته است. ۵۷.۳ درصد کل شکایات در این ماه از درگاه سامانه سپاس ثبت شده است. تحلیل داده های استخراج شده از خدمات اینترنت که توسط اپراتورهای ارتباطی عرضه شده است نشان داده است که کاربران از کیفیت نامطلوب سرویس، عدم پشتیبانی و عرضه خدمات مناسب، عدم جمع آوری سرویس و مشکلات مربوط به مدل قرارداد و عدم تضمین کیفیت سرویس عرضه شده ناراضی هستند و از قطع و وصل مکرر اینترنت وایمکس و مودم های TD-LTE شکایت دارند. محدودیت زمانی روی مکالمات سامانه پاسخگویی و وجود صف انتظار طولانی جهت اتصال به اپراتور از مصادیق عدم عرضه خدمات پشتیبانی مطلوب است که در رشد شکایات کاربران در این ماه اثرگذار بوده است. در حوزه تلفن همراه هم شکایت مشترکان بیشتر به عدم آنتن دهی و عدم دسترسی به شبکه پرسرعت ۳G و ۴G، مشکلات مالی و تعرفه ها، خدمات مالکیت و سیمکارت و هم پشتیبانی نامناسب از عرضه خدمات بازمی گردد. بیشترین شکایت مشترکان تلفن ثابت هم به پشتیبانی و عرضه خدمات مربوط می شود که عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشترکان نقش مهمی در این شکایات ایفا می کند. در این عرصه، تعداد کل شکایت های ثبت شده از شرکت مخابرات ایران در بازه مرداد ماه نسبت به تیرماه سال جاری، کاهش ۱۱.۴ درصدی داشته است. بیشترین شکایت مشترکان تلفن ثابت مربوط به پشتیبانی و عرضه خدمات است که عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشترکان یکی از علل آن است. براین اساس از مجموع ۱۵۲۸ شکایت ثبت شده در بازه زمانی مردادماه ۱۰۳۳ مورد (۶۷.۶ درصد) رسیدگی شده است. در مردادماه امسال بیشترین شکایت مشترکان از خدمات پستی هم مربوط به سرویس پست پیشتاز بوده است. مهمترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده در این بخش نشان داده است که تعداد کل شکایت های ثبت شده از شرکت پست در بازه مرداد ماه ۵۶ مورد بوده که نسبت به تیرماه سال جاری با ۵۰ مورد، افزایش ۱۲ درصدی را نشان داده است. از مجموع ۵۶ شکایت ثبت شده در بازه زمانی مرداد ماه ۳۷ مورد (۶۶ درصد) رسیدگی شده است. عدم آگاهی مشترکین در دفاتر پستی از نحوه ثبت شکایت در سامانه ۱۹۵ مشهود و غیر قابل اجتناب است. جزئیات بیشتر در مورد این شکایات در این لینک قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها