نجات جان شناگران با یک کوله پشتی جمع وجور بعلاوه فیلم

خرید بک لینک: یک مهندس و شناگر ایرلندی دستگاهی ساخته که می تواند جان شناگران را نجات دهد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، زمانی که شناگران آب های آزاد از ساحل دور می شوند، این نگرانی پیش می آید که اگر در حین شنا کردن خسته شوند و یا گرفتار گرفتگی عضلات شوند، چه بر سر آنها می آید؟
به همین خاطر دستگاه های شناوری وجود دارند که می توانند مورد استفاده این شناگران قرار بگیرند. البته مشکل اینجاست که بعضی از آنها دست وپا گیر هستند.
اخیراً شناگران آب های آزاد یک جسم شناور را در پشت خود به یدک می کشند و یا دستگاه های غریق را روی بازو و یا پاهای خود می پوشند که امکان دارد با آنها احساس راحتی نداشته باشند.
به همین خاطر”جان هانلی”( John Hanley) یک شناگر و مهندس ایرلندی است که محدودیت های این دستگاه ها را در نظر گرفته و دستگاهی به نام “تکراپاد”( Tekrapod) ساخته که در پشت شناگر قرار می گیرد و اگر شناگر حین شنا کردن به دردسر بیفتد، می تواند توقف کرده و یک بخش اتصالی که قرمز رنگ است را بکشد تا یک کارتریج “دی اکسید کربن”( CO۲) منتشر شود.
با انتشار این گاز یک کیسه درونی باد می شود و از دستگاه خارج می شود.

سپس شناگر توسط کیسه باد شده روی آب باقی می ماند؛ کیسه ای که به کوله پشتی متصل باقی می ماند. بعد از آن شناگر می تواند توسط یک سوت، غریق نجات ها را مطلع کند.
شناگر بعد از بازگشت به ساحل می تواند باردیگر کیسه را به کوله برگرداند.
برای امنیت بیشتر شناگر، یک چراغ LED و ضدآب هم می تواند به بالای کوله پشتی متصل شود و دیگران را از حضور شناگر در آب مطلع کند.
قیمت “تکراپاد” برای خرده فروشی ۱۳۵ دلار اعلام شده است.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها