انجام آزمایش های روسکاسموس و ایسرو در ایستگاه مداری چین

به گزارش خرید بک لینک آکادمی علوم روسیه و پژوهشگاه استروفیزیک هند، آزمایش های مشترکی را در ایستگاه مداری چینی ˮتیانههˮ انجام خواهند داد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا؛ این آزمایش ها شامل مطالعه طیف سنجی گاز سحابی ها با استفاده از طیف سنج ماوراء بنفش زیر نظر کارشناسان و دانشمندان پژوهشگاه نجوم آکادمی علوم روسیه و موسسه استروفیزیک هند صورت می گیرد.
میخائیل ساچکوف(Mikhail Sachkov) معاون تحقیقاتی آکادمی علوم روسیه به خبرگزاری روسی ریانووستی اظهار داشت که این آزمایش به مطالعه میان ستاره ای در محدوده فرابنفش اختصاص داده شده است.
به قول وی طرف روسی در این آزمایش مسئول طراحی و ساخت ابزار علمی انکساری و طرف هندی ساخت سیستم اپتیک و ادغام سامانه ها را انجام خواهد داد.
وی افزود، همینطور بودجه این آزمایش توسط طرف هندی تامین می شود و طرف چینی مسئول رساندن دستگاه به ایستگاه فضایی تیانهه (Tianhe) است.
این آزمایش ها بنا به خواست دولت چین در یک چارچوب بین المللی، زیر نظر دفتر امور فضانوردی سازمان ملل متحد صورت خواهد گرفت. این دفتر اعلام نمود با موافقت سازمان فضایی چین، مقرر است کشورهای مختلف دنیا با برنامه ریزی قبلی بتوانند با هدایت سازمان ملل، آزمایش هایی را در تیانهه انجام دهند.
پرتاب واحد مرکزی تیانهه برای اوایل سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است. در سال های بعد، آزمایشگاه های ونتیان(Wentian) و متیان(Mentian) به آن متصل خواهند شد. مجموع جرم این ایستگاه ۶۰ تن و عمر مفید آن ۱۰ سال و محل کار و زندگی سه فضانورد کار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها