ارتباط بدون درنگ با قابلیت اختصاصی رابط کاربری هواوی

خرید بک لینک: هواوی شیر یکی از قابلیت های اختصاصی رابط کاربری هواوی یعنی EMUI است. این توانایی به کاربران امکان می دهد تا اطلاعات خویش را به سادگی میان محصولات هواوی به اشتراک گذارند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، OneHop Huawei Share علاوه بر امکان اشتراک فایل ها، تصاویر و ویدئوها، امکان رکورد کردن نمایشگر کامپیوتر با گوشی، اشتراک فایل ها و اشتراک محتوای Clipboard (فضا فایل های کپی شده) را هم در اختیار کاربران می گذارد. همچون مزیت های این روش می توان به بی نیاز بودن آن به هرگونه نرم افزار اضافی برای ارسال فایل ها و سرعت به مراتب بالاتر نسبت به نرم افزارهایی نظیر ShareIt یا Zappya به لطف استفاده از پروتکل و بسته های اطلاعاتی خاص هواوی، اشاره نمود.
برای استفاده از این خصوصیت و اشتراک فایل ها، تصاویر، ویدئوها و… میان گوشی و کامپیوتر و یا بلعکس، به یکی از گوشیهای هوشمند هواوی یا آنر ِمجهز به NFC و کامپیوتری مجهز به قابلیت Huawei Share که معمولاً با یک برچسب روی آن مشخص می شود و برنامه PC Manager نسخه ۹ یا جدیدتر از آن احتیاج خواهید داشت.
نحوه اتصال گوشی و کامپیوتر
۱- نوتیفیکیشن پنل را به سمت پایین کشیده و NFC را فعال کنید. در صورتیکه گزینه NFC را مشاهده نمی کنید، می توانید به سادگی و با رجوع به Settings، انتخاب بخش Device Connectivity و انتخاب NFC، آنرا فعال کنید.
۲- آیکون NFC گوشی خویش را به برچسب Huawei Share موجود در کامپیوتر نزدیک کنید تا شاهد به نمایش در آمدن اعلانی بر روی گوشی باشید. گزینه Connect را انتخاب کنید و مراحل لازم برای همگام سازی/Pair کردن دستگاه ها را طی کنید.
پس از یک مرتبه پیمودن مراحل بالا و همگام سازی موفق گوشی و کامپیوتر دفعه بعدی که بلوتوث و NFC گوشی خویش را روشن کنید، در صورتیکه دو دستگاه به اندازه کافی نزدیک باشند به صورت خودکار به یکدیگر متصل خواهند شد.

نحوه به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدئوها
* از گوشی به کامپیوتر: نرم افزار گالری گوشی را باز کرده و تصاویر ویدئوهایی که قصد ارسال آنها به کامپیوتر را دارید انتخاب کنید (در این بخش می توانید حداکثر ۵۰۰ مورد را انتخاب کنید). گوشی خویش را از ناحیه NFC به برچسب Huawei Share کامپیوتر نزدیک کنید و منتظر به صدا درآمدن یا لرزیدن گوشی بمانید. بعد از آن تصاویر و ویدئوها میان دو دستگاه به اشتراک گذاشته خواهند شد.
* از کامپیوتر به گوشی: با بستن نرم افزار گالری گوشی، هنگامی که مشغول تماشای تصاویر با Windows Photo Viewer باشید، تصویری که در حال تماشای آن هستید، با نزدیک کردن ناحیه NFC گوشی به برچسب Huawei Share، محتوا از کامپیوتر به گوشی ارسال خواهد شد.
نحوه ضبط کردن صفحه نمایش
۱- ابتدا گوشی را اندکی تکان دهید، سپس آنرا از ناحیه NFC به برچسب Huawei Share روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود نزدیک کنید تا هنگامی که به صدا درآمدن یا لرزیدن گوشی را مشاهده کنید. پس اتصال دو دستگاه، تصویر کامپیوتر به صورت خودکار آغاز به ضبط شدن روی گوشی خواهد نمود. در این حالت می توانید حداکثر تا ۶۰ ثانیه به رکورد کردن ادامه دهید.
۲- برای قطع عملیات رکورد کافیست آیکون Stop را لمس کنید. بعد از آن محتوای به نمایش درآمده در کامپیوتر به صورت فایلی ویدئویی درون گالری گوشی ذخیره خواهند شد.
نحوه به اشتراک گذاشتن فایل ها
* از گوشی به کامپیوتر: فایل مورد نظر خویش را با گوشی باز کنید (به عنوان مثال یک فایل Office). سپس گوشی را از ناحیه NFC به برچسب Huawei Share کامپیوتر خود نزدیک کنید و منتظر به صدا درآمدن یا لرزیدن گوشی بمانید. بعد از شنیدن صدا یا لرزش فایل به صورت خودکار از گوشی به کامپیوتر منتقل خواهد شد.
* از کامپیوتر به گوشی: با بستن نرم افزار Office گوشی، فایل آفیسی که با کامپیوتر مشغول تماشا یا ویرایش آن هستید با نزدیک کردن گوشی از ناحیه NFC به لیبل Huawei Share کامپیوتر بعد از به صدا درآمدن یا لرزیدن گوشی به صورت خودکار از کامپیوتر به گوشی ارسال خواهد شد.

نحوه به اشتراک گذاشتن محتوای Clipboard
اگر گوشی و کامپیوترتان به یکدیگر متصل هستند، فرقی نمی کند با کدام دستگاه مشغول وبگردی یا مطالعه متون هستید، کافیست محتوای مورد نیاز را بر روی Clipboard (با زدن دکمه های Ctrl+C در ویندوز) کپی کنید. محتوای کپی شده به صورت خودکار با دستگاه دیگر هم به اشتراک گذاشته شده و امکان استفاده از آن بر روی هر دو دستگاه وجود خواهد داشت.
نحوه اتصال گوشی به گوشی
در این روش با انجام ۳ مرحله ساده قادر خواهید بود تقریباً هرگونه فایلی را میان دو گوشی هواوی به اشتراک بگذارید. از نظر سادگی عملکرد می توان این روش را همانند بلوتوث ساده و بی دردسر دانست. با این وجود سرعت به مراتب بالاتر سبب شده این راهکار بسیار کارآمدتر از بلوتوث باشد. در این روش قادر خواهید بود با حداکثر سرعت ۳۰ مگابایت در ثانیه به ارسال و اشتراک اطلاعات بپردازید.
برای اشتراک تصاویر، ویدئوها یا فایل میان دو گوشی کافیست:
ابتدا Huawei Share را در هر دو دستگاه روشن کنید. برای این کار کافیست از نوتیفیکیشن پنل به سمت پایین بکشید و Huawei Share را فعال کنید.
پس از انتخاب تصویر، ویدئو یا فایلی که قصد ارسال آنرا دارید، گزینه Share را انتخاب کنید.
۳. دستگاه شما به صورت خودکار به جستجو برای دستگاه های هواوی نزدیک با Huawei Share فعال می پردازد. پس مشاهده دستگاه مورد نظر و انتخاب آن، ارسال فایل شروع می شود.
در نظر داشته باشید که به هنگام ارسال فایل، فعال بودن Huawei Share روی هر دو گوشی الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها