بهینه سازی وسایل خانه برای افراد معلول با چاپ ۳ بعدی

به گزارش خرید بک لینک شرکت IKEA که تولیدکننده مبلمان و وسایل خانه است با کمک فناوری چاپ سه بعدی به یاری افراد دارای ناتوانی جسمی و حرکتی آمده است تا با بهینه سازی وسایل، استفاده از آنها را برای این افراد تسهیل کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، خرید مبلمان برای کسانی که با ناتوانی جسمانی زندگی می کنند دشوار است. چونکه به سختی می توانند از خیلی از وسایل مورد استفاده افراد سالم استفاده کنند.
اغلب مبلمان و وسایل خانه جهت استفاده آسان توسط معلولان طراحی نشده اند و کم پیش می آید که افراد ناتوان جسمی بتوانند به راحتی از وسایل عادی استفاده کنند.
شرکت IKEA به یک چاره تکنولوژیک فکر کرده است؛ قطعات چاپ سه بعدی که استفاده از وسایل خانه را آسان تر می کند.
این شرکت با همکاری دو شرکت دیگر یک پروژه راه اندازی کرده است که قطعات افزودنی چاپ سه بعدی شده را برای مبلمان و کمد و تخت و وسایل دیگر خانه تولید می کند تا استفاده آسان از آنها برای افراد معلول ممکن شود.
تابحال ۱۳ قطعه تولید شده که می توان به دستگیره هایی برای گرفتن آسان تر وسایل، ضربه گیر کابینت ها، دستگیره برای بلند کردن تشک، پایه مبل برای بیشتر شدن ارتفاع و تسهیل در بلند شدن افراد معلول از روی آن و غیره اشاره نمود.
برای تهیه این قطعات می توان از دو روش استفاده نمود. اول اینکه یک سر به فروشگاه IKEA زد.
راه دوم هم این است که یک چاپگر سه بعدی و فلامنت داشته باشید، در این صورت حتی لازم نیست چیزی را بخرید و طرح ها به صورت مجانی در دسترس شما هستند.
شما حتی می توانید در صورتیکه طرح ها برای مبلمان شما مناسب نباشند، این قطعات را سفارشی سازی کنید.
این کار از جانب IKEA به منظور دستیابی به سود انجام نشده است، بلکه بیشتر برای تشویق سازندگان مبلمان به قابل دسترس کردن و تسهیل استفاده برای افراد معلول بعنوان یک خصوصیت مهم چه در طراحی و چه در ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها