بیست و دومین شماره مجله فناوری مهر منتشر گردید

خرید بک لینک: بیست و دومین شماره مجله فناوری مهر در ۵ سرفصل مجزا شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و دانش، فناوریهای نوین، فناوری خودرو و هوافضا منتشر گردید.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، شماره ۲۲ مجله فناوری مهر در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، مروری دارد بر اتفاقات حوزه ICT در پارسال میلادی؛ براین اساس گزارش « ۲۰۱۸ و سال رسوایی غولهای فناوری» یکی از گزارش های جذاب این بخش است. در همین حال در این سرفصل، گزارشی با عنوان فعالیت «ماینرها» در ایران قانونی میگردد نگاهی فنی و عملی به سوژه استخراج ارز دیجیتال در کشور داشته است. در این بخش سوژه نفوذ ۵۰۰ اپلیکیشن آلوده به موبایل کاربران، ۳ برابر شدن ظرفیت شبکه اینترنت داخلی و آخرین آمار از جمعیت آنلاین جهان، از دیگر موضوعات مهم و خواندنی هستند. در بخش علم و دانش مجله فناوری مهر، با دانشمندان ایرانی پراستناد در بین پژوهشگران برتر جهان آشنا می شویم و حضور چشمگیر پژوهشگران جهان اسلام در بین دانشمندان پراستناد دنیا از دیگر اخبار مهم می باشد. همین طور در خبری آمده است که ایران یک چهارم تولید علم کشورهای اسلامی را در اختیار دارد. همچون خبرهای جذاب این بخش می توان به اخباری مانند تحلیل DNA یک زن ۴۲۵۰ ساله و کشف شکل ظاهری وی و باز قطعه کردن جسد زن ۸۷ ساله به ۲۷ هزار قطعه برای پیشبرد علم، اشاره نمود. این شماره از مجله فناوری مهر در بخش فناوریهای نوین، به سوژه نیروگاه خورشیدی و استفاده از پنل های خورشیدی نگاه ویژه ای دارد. یکی از خبرهای مهم این بخش مربوط به ساخت نیروگاه خورشیدی متحرک است و همین طور در خبری آمده که یک سوم ایران ظرفیت نصب پنل خورشیدی را دارد. موافقت سازمان محیط زیست با کشت پنبه تراریخته و تولید داروی تقویت حافظه از عصاره گیاهی همچون اخبار مهم این بخش است.
در سرفصل فناوری خودرو، خبری با عنوان «محققان کشور، خودروهای معمولی را برقی می کنند» همچون اخبار مهم می باشد. آغازین خودرو پهپاد به پرواز درآمد و خودروی خودرانی که ۳۰۹۹ مایل سفر کرد همچون اخبار خواندنی این بخش است. همین طور گفته میگردد که آستون مارتین ابرخودروی ۲.۵ میلیون پوندی می سازد. بیست و دومین شماره مجله فناوری مهر، در بخش هوافضا گزارش ویژه ای با عنوان « فناوری سنجش از دور به کمک مدیریت بحران می آید» دارد و در آن به صورت تفصیلی به نحوه استفاده از ابزارهای فناوری فضایی در مدیریت بحران و بلایای طبیعی پرداخته است. دستیابی ایران به ماهواره مخابراتی بومی تا ۷ سال دیگر و ۳۷ دانشجوی ایرانی هوافضا که بورسیه چین شدند از دیگر اخبار مهم این بخش است. بیست و دومین مجله فناوری مهر در ۶۱ صفحه انتشار یافته و از این لینک در دسترس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها