تلویزیون های سال جدید محیط را درک می کنند!

به گزارش خرید بک لینک یکی از شرکت های فناوری آسیایی وعده داده است که تلویزیون های مدل 2019 خویش را با تراشه هوش مصنوعی عرضه خواهد نمود که کیفیت صوت و تصویر را متناسب با شرایط محیط، بهینه سازی می کنند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، در حالی که تا شروع نمایشگاه معروف محصولات فناوری موسوم به CES چیزی نمانده، شرکت ال جی اعلام نمود که بعضی از برجسته ترین فناوری ها در حوزه تلویزیون همچون بهینه سازی کیفیت تصویر و صوت به وسیله هوش مصنوعی، کیفیت 8K و پشتیبانی از هر دو دستیار هوشمند “آمازون الکسا” و “گوگل اسیستنت” را رونمایی خواهد نمود.

ال جی در حال تولید و عرضه جدیدترین دستگاه های خود همچون گوشیهای هوشمند پرچم دار و تلویزیون هایی که هفته آینده در نمایشگاه CES معرفی می گردند، تحت نام تجاری ThinQ است.

سری جدید تلویزیون های ال.جی از تکنیک های یادگیری عمیق برای تجزیه و تحلیل محتوای منابع و استفاده از بهترین شیوه برای عرضه آن بهره می برد. ضمن اینکه کیفیت تصویر و صوت در حال پخش را متناسب با شرایط محیط تنظیم می کند.

این تنظیمات متناسب محیط، شامل تنظیم روشنایی و کنتراست تصویر در یک پیکربندی خاص و در نظر گرفتن شرایط نور محیط است. همینطور یک خروجی صوتی دو کاناله به منظور تولید یک جلوه صوتی فراگیر با کمک پردازش هوش مصنوعی عمل می کند.

ال جی می گوید: پردازشگر جدید علاوه بر تشخیص منبع محتوا، با عنایت به شرایط محیطی، تصویرسازی می کند تا روشنایی صفحه نمایش را بهینه سازی کرده و تصاویر و صوت را متناسب با شرایط محیط و چشم و گوش انسان پخش کند.

بنابراین به این مفهوم است که محاسبات بیشتری بر مبنای اطلاعات ورودی انجام می گردد و تلویزیون شما قادر خواهد بود انتخاب های هوشمندانه ای در مورد چگونگی کاهش نویز و تعادل مناطق تاریک و نورانی در هر فریم از هر فیلم انجام دهد.

دستیارهای هوشمند “آمازون الکسا” و “گوگل اسیستنت” هر دو توسط این سیستم پشتیبانی می شوند و با پردازشگر هوشمند جدید Alpha 9 Gen 2، امواج صوتی ورودی می تواند به سرعت تحلیل شوند تا بتواند صداها و کلمات را بهتر تشخیص دهد.

“گوگل اسیستنت” هم اکنون در چندین تلویزیون ال.جی تعبیه شده است، اما امسال شاهد پیوستن “آمازون الکسا” هم خواهیم بود.

بنابراین شما خواهید توانست به راحتی با تلویزیون خود ارتباط برقرار کنید و به وسیله آن، با برنامه های مختلف کار کنید. این دستیاران هوشمند همینطور می توانند دستگاه های هوشمند سازگار را در خانه کنترل کنند.

ال جی همزمان با معرفی مدلهای 2019 در نمایشگاه CES در لاس وگاس، چندین مجموعه از تلویزیون های OLED خویش را هم ارتقا می دهد و پرچمدار 88 اینچی خود با رزولوشن 8K موسوم به “Z9” را معرفی می کند.

صدای دالبی Atmos 5.1 هم در تلویزیون های با کیفیت بالا رونمایی خواهد شد.

درگاه HDMI 2.1 هم به همراه تلویزیون های مدل 2019 ال جی معرفی می گردد. استاندارد جدید HDMI از رزولوشن 8K با سرعت 60 فریم در ثانیه(از 30 فریم در ثانیه) و پردازش بهتر HDR پشتیبانی می کند.

هر گونه محتوای 4K هم اکنون می تواند با سرعت 120 فریم در ثانیه(از 60 فریم در ثانیه) نشان داده شود.

نمایشگاه محصولات مصرفی فناوری موسوم بهCES امسال از روز دوشنبه آغاز می گردد و ما شما را از آخرین و جدیدترین فناوری های دستگاه های الکترونیکی سال 2019 آگاه خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها