وزیر ارتباطات: تمام تجهیزات آمریکایی از شبکه ملی اطلاعات خارج شد

به گزارش خرید بک لینک وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه هسته داخلی شبکه ملی اطلاعات سه برابر شد، اظهار داشت: تمام تجهیزات آمریکایی از شبکه ملی اطلاعات خارج شده است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح پروژه ارتقای سه برابری هسته IP شبکه ملی اطلاعات و رونمایی از بسته اقتصادی، حمایتی از کسب و کارهای خدمات ابری، میزبانی و شبکه توزیع محتوا اظهار داشت: با افتتاحی که امروز انجام می گردد هسته IP شبکه ملی اطلاعات از ۶.۸ ترابیت به ۱۸ و نیم ترابیت برثانیه افزایش یافته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات برای عرضه خدمات و سرویس ها آماده شده، کاهش تاخیر بین استانی را یکی از خصوصیت های ۳ برابر کردن ظرفیت هسته IP شبکه ملی اطلاعات عنوان نمود و اضافه کرد: تاخیر بین استانی از ۴۱ میلی ثانیه به ۳۶ میلی ثانیه کاسته می شود و این دستاورد بزرگی در این حوزه می باشد.
آذری جهرمی افزایش قابلیت عرضه سرویس از ۳ ترابیت بر ثانیه به بیشتر از ۸ ترابیت بر ثانیه از خصوصیت های دیگر این پروژه عنوان نمود و اظهار داشت: افزایش نقاط عرضه خدمات به مشتریان از ۹۰ نقطه به ۱۰۵ نقطه، تمرکز زدایی و توجه به ملاحظات پدافند غیر عامل در طراحی شبکه، پایداری و اطمینان شبکه، طراحی و راه اندازی سیستم مدیریت و مونیتورینگ یکپارچه از قابلیت های دیگر انجام این پروژه در شبکه ملی اطلاعات است.
وی درباره بسته اقتصادی، حمایتی از کسب و کارهای خدمات ابری، میزبانی و شبکه توزیع محتوا که در این مراسم رونمایی می شود، اضافه کرد: بر مبنای مدل اقتصادی که تهیه و تدوین شده است برای فراهم کنندگان خدمات ابری و خدمات محتوایی پرترافیک در دو شهر تبریز و شیراز فراخوان می گردد که ظرفیت های مرکز داده ای شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات با ۵ درصد تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات، در اختیار این شرکت ها قرار می گیرد.
جهرمی اضافه کرد: همینطور انتقال (ترانزیشن) بین مراکز داده تبریز و شیراز در لایه ۲ تا مرکز داده IXP تهران و اتصال بین این IXP ها را با ۹۰ درصد تخفیف در اختیار این شرکت ها و تولیدکنندگان محتوا قرار می دهیم و اتصال مشمولان این طرح به صورت مستقیم با IXP ها هم به صورت مجانی انجام می گردد که تابحال امکان نداشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقداماتی که در حوزه حداقل کردن اثرات تحریمی انجام شده است، اظهار داشت: با کشور ترکیه، آذربایجان و عمان توافقاتی داشتیم که ارتباطات به جای انتقال به کشورهای اروپایی به صورت منطقه ای مبادله شود و با کشورهای عراق، پاکستان، امارات هم در حال مذاکره برای انجام این توافق هستیم.
وزیر ارتباطات به پیمان منطقه ای بین کشورهای ایران با ترکیه، آذربایجان و روسیه اشاره نمود و گفــت: به دنبال یک پیمان منطقه ای بین این کشورها برای توسعه کسب و کارها در حوزه استارتاپی هستیم تا بتوانیم در این حوزه ظرفیت بین الملل خویش را فعال نماییم و بازار خویش را به دست آوریم.
وی با اشاره به لزوم تدوین الزامات لایه های خدمات و محتوایی شبکه ملی اطلاعات، اضافه کرد: کسانی که در این حوزه به وظایف خود عمل نکرده اند صدای بلندتری در انتقاد از اقدامات انجام شده برای شبکه ملی اطلاعات دارند و بعضی از دستگاه هایی که شبکه ملی اطلاعات را فقط در حد کلام می دانند و در عمل با وظایف خود آشنا نیستند بزرگترین مانع شبکه ملی اطلاعات در حوزه محتوا و خدمات هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها