ساخت شهرهای مجازی جدید با کمک هوش مصنوعی

به گزارش خرید بک لینک پژوهشگران آمریکایی تلاش دارند با آموزش سیستم های هوش مصنوعی، هزینه های ساخت شهرهای مجازی را کاهش دهند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، هنرمندان برای اثرگذار بودن جهان مجازی باید ساختمان، صخره، درخت و اشیای دیگر را در آن قرار دهند. تولید و قرار دادن سریع این اشیا، به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد اما پژوهشگران شرکت آمریکایی “انویدیا” (Nvidia) با آموزش شبکه های عصبی در ویدئوی واقعی، سیستم های هوش مصنوعی را برای تولید و توضیح شهرهای مجازی آماده کرده اند.
شبکه های عصبی برخلاف الگوریتم های هوش مصنوعی قدیمی که باید با دستورالعمل های خاصی برنامه ریزی می شدند، بیشتر به مغزهای ارگانیک شباهت دارند که یادگیری آنها به مرور زمان و برپایه تجربه صورت می گیرد. این تجربه را می توان مانند یک مجموعه بزرگ داده به سیستم تزریق کرد و سپس، قوانین را برای تولید مفاهیم به کار برد. در سال های اخیر، از اینگونه سیستم ها برای به کار بردن سبک ها یا ویدئوهای هنری گوناگون استفاده شده است. در این روش، از تصاویر مبتنی بر پیش بینی در مورد رخداد بعدی استفاده می گردد و قاب هایی برای ساخت کلیپ با تصویر آهسته به کار می روند.
این گروه پژوهشی، از یک چارچوب یادگیری عمیق “پای تورچ” (PyTorch) بهره برد و سیستم هوش مصنوعی را با هزاران ویدئوی شهر مجازی و مجموعه داده ها آموزش داد. پژوهشگران، پایه های یک شهر مجازی را با استفاده از “موتور بازی سازی آن ریل ۴” (Unreal Engine ۴) به وجود آوردند و طرح کلی و جایگاه اشیایی مانند ساختمان ها، درختان و خودروها را مشخص کردند. سپس شبکه عصبی برپایه آموزش های صورت گرفته همچون جزئیات، رنگ، نور و بافت، فضاهای خالی را پر کرد.

نتیجه نهایی این فرآیند، یک جهان مجازی برای انیمیشن یا بازی های ویدئویی بود که با سرعتی بیشتر از سرعت کار هنرمندان انسان صورت گرفت. گفتنی است که می توان جزئیات مورد نیاز را در مراحل بعد، اضافه، حذف یا اصلاح کرد. این روش برای حذف عناصر خلاق انسانی از فرآیند مورد نظر طراحی نشده بلکه هدف از طراحی آن، سرعت بخشیدن به جنبه های خاص فرآیند است.
“برایان کاتانزارو”(Bryan Catanzaro)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: شبکه های عصبی، روش تولید گرافیک ها را تغییر می دهند. یکی از موانع اصلی که طراحان با آن روبه رو هستند، هزینه بالای تولید مفاهیم جهان مجازی برای بازی، دور حضوری(Telepresence) یا کاربردهای دیگر است. روش ما به هنرمندان و طراحان امکان می دهد جهان های مجازی را با استفاده از هوش مصنوعی و با هزینه پایین تر ابداع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها