آموزش فضانورد روس برای کار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین المللی بعلاوه عکس

خرید بک لینک: اولگ کانوننکو فضانورد روسکاسموس که این روزها در بایکونور خودرا برای ماموریت چهارم خود در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می کند، دوره آموزشی خاصی را در شرکت فناوری های فضایی انرگیا برای کار با سامانه های جدید دیده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا؛ در این دوره که توسط کارشناسان انرگیا آموزش داده شد، کانوننکو با سامانه های جدیدی که مقرر است در ایستگاه فضایی بین المللی با آنها کار کند آشنا و آموزش دید. تجهیزات مربوط به شبیه سازی دستگاه های برقی خصوصاً سیستم ارتباطی که در آینده در داخل ایستگاه فضایی بین المللی نصب شده و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت، تجهیزات جدید عکاسی که کیفیت بالاتر عکسبرداری و فیلمبرداری از مدار را فراهم می سازد و چگونگی نگهداری و تعمیر این وسایل که باید به صورت مرتب صورت گیرد تا امکان استفاده طولانی مدت در ایستگاه را داشته باشند همچون مواد آموزشی کانوننکو بود.
علاوه بر این، متخصصان طریقه کار با یک “قفسه هوشمند” را که برای جانمایی و قرار دادن تجهیزات و وسایل موجود در ایستگاه طراحی شده بود را به وی آموزش می دهند. در این سامانه مجازی جدید، فضانوردان می توانند برای پیدا کردن هر وسیله یا شئ، از “برچسب های فرکانس های رادیویی”(Radio-frequency identification -RFID) استفاده کنند. با عنایت به اینکه طبق برنامه بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی مقرر است در آینده گسترش یابد، چنین تجهیزاتی به فضانوردان کمک خواهدنمود تا ابزارهای بهینه سازی موجودی و اجرای برنامه علمی آزمایش ها را فراهم آورند.

اولگ کانوننکو می گوید: هنگامی که یک فرد برای مأموریت بعدی آماده می شود، کاملا طبیعی است که در انرگیا آموزش ببیند، جایی که بخش های مختلف ایستگاه فضایی بین المللی تولید شده اند و تجهیزات جانبی در حال ارتقاء هستند. در اینجا ما در جلسات آموزشی تحت هدایت متخصصانی که مستقیما در توسعه و عملیات سخت افزار دخیل هستند شرکت می نماییم. این جلسه ها نه فقط آموزشی یک طرفه بلکه به شکلی تبادل اطلاعات محسوب می شوند و ما به هم می آموزیم. به طور مثال می توانیم همه نقاط ضعف اداره و کار یک سامانه در شرایط واقعی در فضا را به کارشناسان و سازندگان توضیح دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *